[Skåne] Gissa bilden!

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Forsemölla!
 

Bilagor

  • 2009-02-28 088_redigerad-1.jpg
    2009-02-28 088_redigerad-1.jpg
    80.3 KB · Visningar: 383
Det är väl där som Snapphanarna hade en stor "koja" men jag kan, sören ta mig, inte komma på var det är!!!
//Peter
 
Snapphanestallarna

Det var faktiskt Forsemölla jag menade men jag var i alla fall bara 3 km fel :)
//Peter

Du menade nog Hallamölla trotts allt, eftersom du skrev "Skånes största sammanhängande vattenfall". Det är ju sant för Hallamölla men inte för Forsemölla... ;)

Den sista bilden ser ut som Snapphanestallarna på Hallandsåsen (norr om Rössjön)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips