Roberts sovsäck

Tänkte köpa en ny dunsäck från Roberts.pl
Den modell jag tittat på heter "Skaut" och den verkar prisvärd även om den är en "instegssäck" men då jag inte använder dunsäck särskilt ofta tänkte jag den kunde räcka. 159 EUR.
Hittade ingen tråd om just den och jag undrar om någon har erfarenhet av "Skaut" modellen eller kanske tips på annan?


..sent using tapatalk
 
Jag beställde en skaut i dag får se hur de är. De mejlade tillbaka om måttanpassning och valbara alternativ.
 
Ja, har haft en konversation med dom. Försöker beställa en black/black men den saknas på deras website. Jag ska maila dom.


..sent using tapatalk
 
Beställningen och kontakten med Robert's har varit mycket bra. Säcken är då på väg och det ska bli spännande att prova den kommande helg!
Har din order förflutit bra KimE?
Förhoppningarna om en bra och skön säck är stora :)


..sent using tapatalk
 

Aktuellt

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 2 kommentarer

Svenskt Friluftsliv mobiliserar inför valet – och poddar hos Utsidan!

Friluftslivet är Sveriges tredje största folkrörelse men glöms bort i den politiska debatten. Det vill organisationen Svenskt Friluftsliv ändra på.

Streamade naturupplevelser: Tre tips för lata mellandagar

Under året som gått har många nya naturfilmer och -serier släppts. Vi tipsar om några härliga äventyr att följa med på från soffan!
Nu har jag fått min "skaut400" min banköverföring strulade först. Roberts har mycket god service den skickades samma dag pengarna kom in.Det tog 9 dagar för frakten GLS 25€(det går att få snabbare frakt om man betalar mer). Jag är nöjd men har inte hunnit testa den i fält än. 820g T lim 0grader.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips