• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

På gång i Göteborgsområdet

Är lite små grinig att jag inte kan hänga med till helgen. Särskilt när det är på hemmaplan!
Men jag hoppas att det kommer fler träffar.
 
Har ingen arning om hur det är med vatten faktiskt, ett större antal sjöar kommer att passeras. Det mesta vatten går att dricka som det är i sverige.
 
Jag har druckit vatten ifrån holmesjön tidigare och det har gått bra =) Tror dom flesta sjöar i Vättlefjäll har samma vattenvärden och samma bakteriekultur.
 
Efter ha läst tråden är min uppfattning att det är följande som skall med.
*Jag
*Nada77
*J_B
*emina_PT
*nyajasmine
*metrotiger

dvs vi blir 6 stycken. jag kommer åka från brunsparken 14.39 som Nadja sa. Kommer kännas igen på ryggsäcken :).
Mig når ni på 0703900456 om det skulle vara något.
 

Aktuellt

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Är fortfarande inte helt säker på att jag kan följa med, skulle det vara så skickar jag ett sms till Gidenstam att ni inte behöver bry er om mig.

Joakim
 
Hoppas det! Skulle gärna gå Sandsjöbackaleden eller en sväng i Vättlefjäll eller Svartedalen.
Semestersäsong, men kanske några som är kvar i Gbg?
/Sara
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips