Fjällräven

På min (ganska gamla) ramryggsäck har jag två "klicka på bältet " småväskor, lagom för liten kikare, kamera och liknande. En är nära utslitningens gräns. Har tittat runt lite men inte hittat något liknade. Utgången produkt?? Någon som har tips?
Gäller alltså svarta med röd text Fjällräven (men färgen är förstås inte så viktig).
 
Ser alltså ut såhär. Den mindre grejen är klickfästet som sättes på höftbältet (detta är som synes det fräscha exemplaret 😀).
20220106_175431.jpg
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips