Gissa position

Jes elin alesjavri som vi är påväg ner till! men inte den jag stod på, jag tänkte på lilla coalmmiriehpijávrrás med en liten gullig ö mitt i. bifogar en utzoomad bild där alesjaurestugorna syns och en med vyn lite mer åt nord-öst, skulle tagit den bilden först kanske!
sweet winter times.

nästa bild elin!
 

Bilagor

  • IMG_5638.JPG
    IMG_5638.JPG
    2.3 MB · Visningar: 125
  • IMG_5623.JPG
    IMG_5623.JPG
    2.5 MB · Visningar: 124
Jes elin alesjavri som vi är påväg ner till! men inte den jag stod på, jag tänkte på lilla coalmmiriehpijávrrás med en liten gullig ö mitt i. bifogar en utzoomad bild där alesjaurestugorna syns och en med vyn lite mer åt nord-öst, skulle tagit den bilden först kanske!
sweet winter times.

nästa bild elin!
Då förstår jag 😊 ja härligt med vinter och fina bilder!
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Oj va kul! Har missat detdär vindskyddet så dit måste jag ta mig i vinter! Tänk va många ställen vi alla har att upptäcka och återbesöka, oändligt med olika paradis! Nära hemma eller många timmar med länstrafiken. Lyx.

Ok en ny bild.
Vilken å letar jag och min vän andreas efter med ljus och lykta? och bonus för vilket fjäll vi ser i bakgrunden. Bild från juli i år.
 

Bilagor

  • signal-2021-08-02-170338-1.jpg
    signal-2021-08-02-170338-1.jpg
    262.4 KB · Visningar: 167
ok två extra ledtrådar. vilken å?
 

Bilagor

  • 20210723_135441(0).jpg
    20210723_135441(0).jpg
    6.2 MB · Visningar: 163
  • signal-2021-07-25-144838-1.jpg
    signal-2021-07-25-144838-1.jpg
    242.7 KB · Visningar: 140
materazzi rätt! Ransarån med väldigt lite vatten i och Ljusfjället i bakgrunden. Hur kom du fram till det?
Vojmån får bli nästa sommar.
Ny bild materazzi!
 
Genom Swifts fråga som prickade in området och jämförelse med några gamla bilder därifrån. Men det var en chansning.

Ny bild. Var har vi hamnat nu då?
fhgsjhf459w3459465.jpg
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips