Gissa position Stockholms län

Tackar! Gamla hemmatrakter. Åkte båt ut till Fläsket och hoppade från fyren på 90-talet.

Ny bild.
 

Bilagor

  • IMG_20210131_131514.jpg
    IMG_20210131_131514.jpg
    2.3 MB · Visningar: 146
Finns ett par master i bild och det skulle kanske kunna vara mast på Klobbudden vid Stavsnäs till höger och Kanholmsfjärden i bakgrunden. Till vänster skulle det kunna vara masten vid Talatta på Djurö.

Thure
 

Aktuellt

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Vinn två par handskar från Hestra!

Vi tävlar ut två härliga vinstpaket med två par handskar vardera: ett i juniorstorlek och ett par av Hestras populäraste skidhandske i vuxenstorlek.

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 10 kommentarer
Grisslehamn är rätt. Man landar torsk i den lilla fiskehamnen innanför Eckerölinjens färjeläge. Vill minnas att detta var i juni 2014. Varsågod med ny gissningsbild.

Thure
 
Skulle också kunna vara Väddöviken norr om Älmsta. Fast det motsäger sig av att filnamnet är "sjö" om inte det är en luring förstås. ;)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips