Fordonshållare till 60CS

Hej!

Är på jakt efter en hållare till min 60CS som jag kan använda i bilen och undrar nu var man kan köpa det till bästa pris??

Om det är någon som ev. har en liggande ny el. beg.(kanske du har köpt City Select) och vill sälja den så hör gärna av er.

Hälsningar
Winstar
 
Jag köpte min bilhållare från Portugal via nätet. Tror att jag betalade ca. 35-40kr för den. Jag hade gjort en egen men när det var så billigt köpte jag en i alla fall. Det negativa med "originalbilhållare" är att man måste ha "knappen" på på baksidan på plats för att gpsen ska sitta ordentligt. Det tog inte lång tid att tappa bort den där "kappen" så nu sitter den på plats med "ciggkabeln". Annars är hållaren mycket flexibel.
 

Lästips

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.
Kolla dina mejl!

Winstar; sa:
Är på jakt efter en hållare till min 60CS som jag kan använda i bilen och undrar nu var man kan köpa det till bästa pris??
Som synes bland annonserna här på Utsidan har jag precis vad du vill ha. Har varit bortrest men svarade dig igår.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips