Stainless Steel Coated Clamp

Fan vad glad jag blir!!! ja e rätt ny på att försöka få ihop en bra cykel!! de turer ja gjort tidigare har varit på skrotcyklar... o allla har sagt att nä... pakethållare går inte... bla bla bla!!! osv--- du måste ha en sån på sadelstolpen o annan skit..... men nu ser jag ju resultatet!!!

ser hur bra ut som helst!!!
blir å åka jula imorn!!! tjohooo!! :)

har du nå bra tips på pakethållare...
ja har inte mtb som du utan en racer....

planen är en cykeltur t ukraina i juni! :)! landsvägtrampning... tält o enkelhet :)!!! käka polska piroger! :)

super tack!
 

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Välsignade Biltema!

Även Biltema har kraftiga, rostfria gummerade klamrar i olika dimensioner, se mitt inlägg i din andra tråd. Jag använder nästan uteslutande Biltemas "fästelement", ffa deras m4/m5/m6 rostfria skruvar/muttrar/brickor till mina mek-projekt. Svårslagen kombo pris/kvalitet!

Tubus pakethållare finns för såväl mtb (26"/559mm) som lvg/"racer" (700C/28"/622mm).

http://www.tubus.com/product.php?xn=1
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips