”Snabbmenyer” funkar inte på mobilen

Direkt under huvudtiteln ”Utsidan” finns det fyra symboler dvs snabbåtkomst till dessa delar dvs Artiklar, Forum, Köp&Sälj och Recensioner. När jag väljer Artiklar eller Forumet händer ingenting medan de andra två valen länkar korrekt. Väljer jag däremot Forumet från listmenyn till höger funkar allt korrekt.
Kör Safari med iOS 26.3.1
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Funkar även bra på min PC (Win11) både med Edge och Chrome som webläsare, men inte på mobilen tyvärr enligt konfig ovan.
 
Om jag klickar på ikonen fungerar inte Forum på min mobil. Men om jag klickar precis under, på texten Forum, så funkar det. På Artiklar funkar däremot att klivka på ikonen.
 
Om jag klickar på ikonen fungerar inte Forum på min mobil. Men om jag klickar precis under, på texten Forum, så funkar det. På Artiklar funkar däremot att klivka på ikonen.
Du har rätt, men jag har samma beteende på Forum resp Artklar, klickar jag på texten funkar det men inte om jag klickar på symbolerna. På de andra två valen funkar det fint att klicka på både bilden och texten och sidan laddas korrekt.
 

clindh

Forumvärd
Tack för felrapport, smux hade rätt - träffade man ikonen istället för texten vart det fel. Nu borde detta vara löst.
 

Aktuellt

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”
I nya boken Vandra i södra Småland guidar Niklas Kämpargård till 48 turer genom skogar, sjölandskap, myrar och kulturbygder.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”
Utsidans redaktör Gabriel Arthur besöker Sveriges största friluftsfestival – och får med sig viktiga insikter hem.

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.