Gissa position
- Trådstartare avslutat medlemskap1105
- Start datum
-
- Taggar
- fjällnörderi gissa sverige
Nej, vid Skedbrostugan är vi inte. Vi skall norrut och kameran pekar mot nordväst.Ledtråden får mig att tänka på Skedbrostugan och den trägubbe som finns där.
Javisst, perfekt. Bilden visar en vy över Överst-Juktan och med märkvärdighet avsågs Viktoriakyrkan. Men det slog mig att det egentligen inte är byggnaden utan dess placering som är märkvärdig. Den står där i skogen för sig själv. Det finns ingen by i närheten. En vandringsled passerar förbi kyrktrappan.Viktoriakyrkan vid Överst-juktan?
Ingen brott med protokollen, tror jag. Om jag minns korrekt kom vi överens för en tid sen att valfri person kan läga upp en ny bild om ingen händer under en längre tid.p.s. Och så ett 'ursäkta' till Celeste_26 för brott mot trådprotokollet.
😀En medelstor sten!?