Gissa position

Ok då, vad heter fjället?
IMG_0427.JPG
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Det var en lurig bildgåta! Tyckte första bilden såg bekant ut, men kunde inte placera den. Insåg att jag var helt fel ute när jag såg den andra bilden.

Var är vi nu då?

a1.jpg
 
Jag förstår inte varför ingen passar på o lägger upp en ny bild, men eftersom det blir stopp i flödet varje gång nån som inte har bilder svarar rätt så har jag beslutat att inte delta i gissandet längre. Hej då!
 
I mitt fall avvaktar jag nog lite snällt för att någon annan kanske vill passa på.
Men Enok, jag hoppas du fortsätter gissa. Du är räddningen för oss som sällan lyckas gissa rätt men gärna vill få lägga upp bilder.
Jag passar på: Den här toppen kanske man vet vilken den är och känner igen trots dimman om man besökt den. Och i annat fall finns som vanligt ledtrådar på lut vartefter gissningarna kommer.
20200808_121829(0).jpg
 
Ungefär det väder jag brukar ha när jag tar mig upp på en topp :D
För att få igång gissandet och kanske få en ledtråd eller två så drar jag till med Stor-Mittåkläppen.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips