Garmin NavTalk

hmmm =7

jo du har rätt

det menar jag ju... blandade ihop dem.. =)

fast det står på Garmins webbsida att 'Available in ... Sweden'
 
Ja, då så

Visst ska den säljas i Sverige.
Men det står också "Expected availability" tredje kvartalet 2002.

Det kvartalet tog slut för en vecka sedan.
Att ta fram en telefon görs säkerligen som ett projekt.
Hur många försenade projekt går det på varje som blir klart i tid?

Anders
 

Aktuellt

Till minne: Lars Fält, överlevnadsexpert och författare

Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn Haglöfs Breeze Mimic Hood!

Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!
De har uppdaterat webbplatsen till att säga att den skall komma ut under fjärde kvartalet så nu har de till årsskiftet på sig. :)
 
Löjligt dyr!

Nu finns NavTalk med i Dustins senaste katalog för, håll i er, 10 395 kr + moms och frakt. Till det priset tror jag den kommer att få det jobbigt eftersom telefonfinesserna knappast är på den nivå som prylgalningen kräver. Det blir en ren nischprodukt för vissa yrkeskategorier.
 
Finns....

Dustin säljer Garmin Navtalk nästan gratis, bara 10395:- och då är inte momsen med.

Något för vilsna chefer tror jag =)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips