The North Face Kichatna jacket 2000

  • Trådstartare Pelle.akerbergH971@stud.oru.se (Pelle Åkerberg)
  • Start datum

asljf ()

Gäst
håller med

Måste bara säga att jag håller med. Hade en marmot alpiniste climmbing jacket III och dess huva var värdelös. sålde jackan och skaffade mig en cassin ridge för 1500. annars tror jag på klättermusen och norröna plus arcteryx när det gäller det mesta.
 

anders

Gäst
Samma grejor på K2 som i butiken??

Nog är det väl ändå så att det faktum att en viss logga sitter på en expeditions prylar inte är nån garanti för att exakt samma pryl går att köpa i butiken??
Anders
 

Aktuellt

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips