Svar från Roberts??

Ni som har haft kontakt med Roberts, brukar det vara svårt att få svar? Ska beställa en sovsäck men villa ha hjälp med storleksval. Mailade för nästan två veckor sedan men inte fått något svar alls....
 
Har för mig att det gick på någon arbetsdag de gånger jag har haft kontakt med dem, så skicka om ditt mail! Det kanske fastnat någonstans och fallit mellan stolarna.
 
Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.
De brukar svara ganska omgående med hög servicenivå. Haft mycket kontakt via mail i omgångar och det har aldrig varit några problem.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 

Aktuellt

10 nordiska adrenalinkickar – från höga toppar till vilda forsar

10 nordiska adrenalinkickar – från höga toppar till vilda forsar
Vill du utmana dig själv, se ut över hisnande stup, forsränna, kamvandra – och uppleva fantastisk natur? Här är tio tips i Norden!

Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser

Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.

Nytt avsnitt: vad kan friluftslivet lära av idrotten?

Nytt avsnitt: vad kan friluftslivet lära av idrotten?
Kan naturområden gynnas genom att talas om likt idrottsanläggningar? Det och mycket mer diskuteras i det senaste avsnittet av Outdoor & Friluftsliv!

Utsidan blir mediapartner till Outdoor Festival STHLM

En stor tältkåta med många människor samlade runt
Den 23–24 maj 2026 samlas friluftsintresserade på Djurgården i Stockholm. Som Plus‑medlem kan du boka festivalens äventyrspass gratis!
Har du rätt mailadress? Låter helt olikt Roberts de har varit exemplariska snabb och distinkt mailkorrespondens.

Thure
 
De har som sagt var mycket bra service. Du kan ju dock ha haft oturen att ha kontaktat dom i en semesterperiod då fabriken stänger ned. Det låter iofs otroligt under den här tiden på året, men när jag beställde av dom i somras så skulle de stänga ned fabriken i några veckor.
 
Samma sak för mig.
Köpte en sovsäck efter sommaren. Fick svar mycket fort, alltid samma dag och fick säcken en vecka efter beställning och betalning.
Nu tänkte jag köpa en till men har inte fått svar alls. Skickade en beställning för tre veckor sedan och har skickat nåt mail till ibland för att kolla men inget svar.
 
Något fel måste det vara, de brukar svara på någon dag.

Är det någon annan som haft kontakt med Roberts under den senaste tiden?
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.