Svar från Roberts??

Ni som har haft kontakt med Roberts, brukar det vara svårt att få svar? Ska beställa en sovsäck men villa ha hjälp med storleksval. Mailade för nästan två veckor sedan men inte fått något svar alls....
 
Har för mig att det gick på någon arbetsdag de gånger jag har haft kontakt med dem, så skicka om ditt mail! Det kanske fastnat någonstans och fallit mellan stolarna.
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!
De brukar svara ganska omgående med hög servicenivå. Haft mycket kontakt via mail i omgångar och det har aldrig varit några problem.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Snälltåget – på räls till äventyret

Snälltåget – på räls till äventyret
Möt Snälltåget på Outdoor Festival 2026 – som tar dig till friluftsdestinationer i Sverige och Europa. Som festivalbesökare får du 10% rabatt.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun!

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun!
Ta chansen att vinna startplatser till Göteborgs största trailupplevelse och Merrells nya terränglöpsko Agility Peak 6, perfekt att springa loppet i!

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!
Har du rätt mailadress? Låter helt olikt Roberts de har varit exemplariska snabb och distinkt mailkorrespondens.

Thure
 
De har som sagt var mycket bra service. Du kan ju dock ha haft oturen att ha kontaktat dom i en semesterperiod då fabriken stänger ned. Det låter iofs otroligt under den här tiden på året, men när jag beställde av dom i somras så skulle de stänga ned fabriken i några veckor.
 
Samma sak för mig.
Köpte en sovsäck efter sommaren. Fick svar mycket fort, alltid samma dag och fick säcken en vecka efter beställning och betalning.
Nu tänkte jag köpa en till men har inte fått svar alls. Skickade en beställning för tre veckor sedan och har skickat nåt mail till ibland för att kolla men inget svar.
 
Något fel måste det vara, de brukar svara på någon dag.

Är det någon annan som haft kontakt med Roberts under den senaste tiden?
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.