Stort knivintresse - välj din favoritkniv

clindh

Forumvärd
Städat upp lite i "Tradera-ärendet" - det där blir bara tjafs och spårar ur tråden. Rekommenderar att det tas med Traderas kundservice istället, och att den som skall köpa först läser omdömen och bildar sig en egen uppfattning.
 

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Städat upp lite i "Tradera-ärendet" - det där blir bara tjafs och spårar ur tråden. Rekommenderar att det tas med Traderas kundservice istället, och att den som skall köpa först läser omdömen och bildar sig en egen uppfattning.

Gärna meddelande till de som du radderar för, jag felsökt varför ett inlägg jag vet, jag postat, inte finns på sidan...

Sedan dyker din förklaring upp Christer, dåligt gjort!

Så Admins förbättringsområde är bland annat kommunikation ut till respektive användare som hen soppar inlägg för!
 

clindh

Forumvärd
Det gick max 5 minuter medan jag gick runt och städade lite, det var lite utspritt. Normal moderering meddelas bara i tråden, men har någon gjort sig skyldig till någon värre fel/regelöverträdelse så meddelas det vid sidan av. EOD.
 
Måste fråga

så jag inte går omkring och känner mig dum eller utanför.

"Sedan jag köpte min första GEC så har jag inte burit något annat" Vaddå, General Electric Carbon eller...?

"så meddelas det vid sidan av. EOD." Vaddå, Extra Ordinarie Deed ...?

Jag har missat listan med vanligt förekommande förkortningar :( eller är det bara de invigda som ska förstå vad som skrivs? ;)
.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips