• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Nepal

Jag har allvarliga funderingar på att åka till Nepal och Mt.Everest basecamp i vinter. Vill ev också bestiga nån/några fina toppar.

Nån som är sugen på att hänga med?
Hör av er!

//David.
 
Jag kom hem från Nepal för någon månadsedan och kan bara säga att hade jag haft råd hade jag åkt direkt tillbaka. Om du hittar någon att åka med vet jag att ni kommer att få skit kul hela tiden, det är ett underbart land med underbara o vänliga människor.
Skicka mig gärna ett e-mail från Kathmandu.
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Hej hopp!
I maj och juni nästa år har jag förmodligen en lucka i mina studier. Drömmer om Nepal!!
hälsningar Rebecka
 
Till Base Camp!

Hej!

Jag funderar på att åka till Nepal och gå upp till Base Camp i slutet av oktober i år. Söker också reskompis.
Anna
 

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt
Inför vår- och sommarsäsongen lanserar flera svenska varumärken nyheter med låg vikt. Utsidans redaktion listar fem favoriter!

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.