Någon som har erfarenheter av www.outdoortrekking2010.de

Hej
Någon som handlat därifrån?
Har skickat några frågor till dem men de verkar vara sega på att svara.
Tänkte mej ett par Meindl Island för 190€
/Daniel
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Jag har inte handlat från dem. Att ingen svarade på ditt inlägg kan bero på att det var ditt första inlägg och att det hade en länk till ett företag. Folk på utsidan är ofta väldigt skeptiska till nya medlemmar som länkar till okända företag som har försäljning på nätet
 
Hur får man sina första svar då?

Om man precis blivit medlem??
Och för övrigt så har jag inget med affären ifråga att göra med......
Vill bara handla bra grejor till överkomliga priser.
/Daniel
 
Det är ju 2011 nu, och för mig känns det tveksamt att köpa från något som verkar varit en kampanj under 2010? Eller hur man nu fasen skall tolka namnet.

Framför allt när man trycker på kontakt och så dyker det inte upp några uppgifter alls, inte en enda adress eller namn.

Hemsidan är en modul som är köpt från en webbleverantör och det inte heller det något större förtroende hos mig.
 
Lägg ner tid på att söka på fler ställen istället för att undersöka tveksamheten hos en återförsäljare. De finns säkert att hitta någon annanstans till samma pris.

som t ex här.
 
Senast ändrad:

Aktuellt

Vandra säkert i värmeböljan

Vandra säkert i värmeböljan
Sommarvandringar står på schemat för många, men värmen ökar risken för både vätskebrist och värmeslag. Med rätt planering kan du njuta av turen.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”
I nya boken Vandra i södra Småland guidar Niklas Kämpargård till 48 turer genom skogar, sjölandskap, myrar och kulturbygder.

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”
Utsidans redaktör Gabriel Arthur besöker Sveriges största friluftsfestival – och får med sig viktiga insikter hem.
Frågar du ett mindre tyskt nätföretag bör du göra det på tyska.
Märker du att svarsfrekvensen från företaget är låg tag och jaga reda på andra företag som svarar och fråga inte oss som inte har en susning om just det.
god jakt
 
Hallo.

Är det någon som har testat outdoortrekkin2010.de under slutet 2012-idag?

Dem säljer nu t.ex. Haglöfs vassi jacket för under 4000:- sek + frakt.

Väl mött
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.