Köpa billig pulsklocka?

Hej!

Jag funderar på att köpa en pulsklocka.

Jag vill ha en enkel och billig pulsklocka. (ej över 1000kr)
Det enda kravet jag har är att den ska vara kodad, alltså ska inte bli störd av annan elektronik eller andra pulsklockor.
Sen skulle det vara roligt förstås om det gick att tanka över data ifrån klockan till pc men då sticker väl priset iväg misstänker jag.

Kom med förslag.

Tack på för hand.
 
Är det någon här som har testat SIGMA ONYX CLASSIC pulsklocka?
Dom verkar ju inte vara så farligt dyr.
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips