Knivtillverkning som hobby!

Trevlig skalpell där! På tal om K-tip petade jag ihop den här idag. Också 26c3
c87a52e9fb96b9f936f195976957d369.jpg



Skickat från min iPhone med Tapatalk

K-tip med k :)(y)
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

lsjonsson

Avstängd
Finns det någon mer som bor i Kalix med omnejd än jag?
Jag skulle vilja ha gjort en knivslida och vill ogärna skicka iväg den kniven.
Det är en kökskniv som jag anv. till skära rent älgkött med i slakthuset och även här hemma.
IMG_20200924_082121458.jpg
 
Perfektion, typ, dina handtag sitter verkligen nu. Du har börjat blinga dina och jag kör mer och mer basic [emoji4] Är det en skugga vid bladryggen på första bilden?


Skickat från min iPhone med Tapatalk

Tack :) Bling och bling, ja kanske lite 😁 Gillar egentligen matta toner mer, men det är så svårt att låta bli att låta färgerna poppa efter några tag på polertrissan.. 🥳
Ja, det är en reflektion av min hand där. Du tror väl inte jag skulle kunna åstadkomma en defekt av den storleken i mitt hantverk ??? :Do_O;)
 
Tack :) Bling och bling, ja kanske lite [emoji16] Gillar egentligen matta toner mer, men det är så svårt att låta bli att låta färgerna poppa efter några tag på polertrissan.. [emoji3060]
Ja, det är en reflektion av min hand där. Du tror väl inte jag skulle kunna åstadkomma en defekt av den storleken i mitt hantverk ??? :Do_O;)

Jag menade ”bling” på ett bra sätt, att du använder fler detaljer, bara. Och nej, jag trodde inte att du skulle bomma en sådan ”skönhetsfläck”. Det hade varit så out-of-character att jag blivit orolig för dig [emoji4]


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
  • Gilla
Reactions: MAW

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips