• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

klätterkompis gbg

Hej

Har gått kursen i klippklättring, tyckte det var roligt men känner inga andra som klättrar. Är det någon /några som vill klättra med ? Kan helger och eventuellt kvällar (efter jobbet).
 
Hej ,
Sitter ungerfär i samma båt gick gundkursen förra året men har inte riktigt kommit igång.

När var hur??!

Magnus
 
Gick kursen för 2 veckor sen, så det är fortfarande färskt och vill klättra så fort jag hittar någon. Nu till helgen 24-25 kan jag inte men nästa vecka skulle passa bra. Har ingen bil , tänkte dra till Utby.

Amar
 

Aktuellt

Månadens fråga: Hösten är här – vad lockar mest?

Är hösten en tid för svampplockning runt knuten – eller lockar äventyren? Vi tar pulsen på Friluftssverige hösten 2025.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

På två hjul genom Karelen: Grusvägar, bastur och möten för livet

Två irländska cyklister reser till finska Karelen för att utforska områdets “grå guld” – alla övergivna, slingrande grusvägar.
Hej
Har precis gått grundkurs och är sugen på att klättra! inomhus går fint men helst topprep ute.
Jag har det mesta som behövs för topprepsklättring.

Kontakta mig gärna via PM eller via mob/mejl:

0767645958 eller lilonjo(at)hotmail.com

mvh
micke
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips