Gissa position

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Nordostkammen ser ju lovande ut, skulle man nå toppen via den?
Har inte tänkt tanken, men det borde ju vara den klart enklaste vägen. Sen kan det ju ibland va oskönt löst på såna ryggar, men svårt å veta utan att prova.

Jag lägger upp en till bild. Vad är detta?
171553.jpg
 
hoppas jag inte tränger mig nu när enok gissade rätt, men testar(efter enoks önskan om att ösa på med högfjällsbilder).
(vill enok lägga upp bild så bara bortse från denna!)

men alla ni som tittar och inte ofta lägger upp bilder ta chansen när den dyker upp! är superkul att få visa upp sina bilder och minnas gamla eller nya turer, och få inspiration till framtida äventyr!

nå, vad klättrar matti och john på här?
 

Bilagor

  • IMG_9503.JPG
    IMG_9503.JPG
    3.4 MB · Visningar: 57
Senast ändrad:

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips