Gissa position

avslutad210712

Gäst
Strax uppströms bron ser det ut så här
 

Bilagor

  • 20160808-193346-00-a99.jpg
    20160808-193346-00-a99.jpg
    74 KB · Visningar: 281

avslutad210712

Gäst
Bron över Visttasjohka, inte den vid stugan, utan den närmare leden till Njunni?

Ditt svar kom idag 15:22. Kollade nämligen strax före 16 innan jag gick hem från jobbet och då fanns vare sig ditt eller svaret före i min webb-läsare. Känns som att det finns en fördröjning någonstans i något system
 

Aktuellt

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Skidbranschens kamp mot klockan – hållbarhetsarbetet skalas upp

Skidbranschen är hotad av klimatförändringarna. Nu vill de agera – tillsammans. Utsidan rapporterar från branschmässan Prowinter i Bolzano, Italien.
Ja, Finland är så långt ut att det dröjer... Jag måste igen tacka alla som gissat före mig, det hjälpte mig stort att se vilken bro den inte var. Nästa bild,vad heter fjellet?
 

Bilagor

  • IMG_3868.jpg
    IMG_3868.jpg
    37.7 KB · Visningar: 481
Ditt svar kom idag 15:22. Kollade nämligen strax före 16 innan jag gick hem från jobbet och då fanns vare sig ditt eller svaret före i min webb-läsare. Känns som att det finns en fördröjning någonstans i något system

Det verkar finnas två tidszoner i systemet. Om jag är inloggad visas ditt inlägg som klockan 19:51 annars visas det som 18:51.
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.