Gissa position

Var är jag?
 

Bilagor

  • FB_IMG_1511174731730.jpg
    FB_IMG_1511174731730.jpg
    73.9 KB · Visningar: 348
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt
Inför vår- och sommarsäsongen lanserar flera svenska varumärken nyheter med låg vikt. Utsidans redaktion listar fem favoriter!
Var ett tag sen jag passerade där (1988 närmare bestämt...) men det ser precis ut som "vintunneln" på Ahkajiegna.

/ Stefan


Det stämmer bra det! Jo det var ett tag sen, vi var där sommaren 2003 har jag för mig. Det känns kul att ha varit där, det är mycket tack vare min pappa, som har läst många böcker om Sarek och velat komma till de lite mer otillgängliga platserna där. :)

Nästa bild!
 
Glömde bild. Fältet är fritt.

Glömde ny bild och har inte tillgång till datorn resten av veckan. Så någon annan får ta över stafettpinnen.

/ Stefan
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.