Gissa leden

Tycker det ser ut som Monte Monaco, kan det stämma?
Monte Monaco (som ligger precis intill San Vito lo Capo) är helt rätt. Ledens namn har jag inga koll på längre, vi rev ut sidan för att ha med oss under klättringen. Jag minns i alla fall att första sju eller åtta reporna var "bultade", sen trad. Undvik leden till varje pris, om man nu inte gillar brant buskutforskning.
 
Tack för varningen :).

Tar mig friheten att då lägga upp en bild.
 

Bilagor

  • foto.jpg
    foto.jpg
    122.7 KB · Visningar: 546

Aktuellt

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Skidbranschens kamp mot klockan – hållbarhetsarbetet skalas upp

Skidbranschen är hotad av klimatförändringarna. Nu vill de agera – tillsammans. Utsidan rapporterar från branschmässan Prowinter i Bolzano, Italien.

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.