Gissa leden

Det verkar lite långt åt höger, men jag gissar ändå på Tyrion av flera skäl.

(Rätt gradiontervall misstänker jag, ligger ovanför Diagonalen och som kanske skymtas på bilden samt att man troligen backar på den vid regn.=
 
Som någon sagt; alla kalkstensklippor ser ju likadana ut...
 

Bilagor

  • 20140713_122809.jpg
    20140713_122809.jpg
    130.5 KB · Visningar: 452

Aktuellt

”Som ett bibliotek – fast med frilufts- och sportutrustning”

I över 120 kommuner kan du låna friluftsutrustning hos Fritidsbanken – den prisbelönta föreningen som vill sänka trösklarna till naturen.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Springa, vandra, fascineras – redaktörens möte med platåberget

Utsidans redaktör Philipp spenderar en helg på Billingen, Västergötlands största platåberg och en av nyckelplatserna i Sveriges första UNESCO-geopark.

Till minne: Lars Fält, överlevnadsexpert och författare

Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.
Jag var väl egentligen först med det rätta svaret men eftersom jag utelämnade plats och sektor så lämnar jag storsint över äran att få lägga upp en ny bild till Henrik.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips