Gissa leden

Varit dött här ett tag, men jag drar väl in ett inlägg med en enkel för att försöka väcka liv i tråden. Vilket utsteg sitter undertecknad vid?

kl_ttring.jpg
 

Aktuellt

”Som ett bibliotek – fast med frilufts- och sportutrustning”

I över 120 kommuner kan du låna friluftsutrustning hos Fritidsbanken – den prisbelönta föreningen som vill sänka trösklarna till naturen.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Springa, vandra, fascineras – redaktörens möte med platåberget

Utsidans redaktör Philipp spenderar en helg på Billingen, Västergötlands största platåberg och en av nyckelplatserna i Sveriges första UNESCO-geopark.

Till minne: Lars Fält, överlevnadsexpert och författare

Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.
Ja Rotrock får nog betraktas som rätt svar, även om Ingemar efter fototillfället flyr ut åt höger, från Göran Kropps vedervärdiga kreation där inget passar, till den betydligt behagligare övre delen av Felande länken. En flykt som är så vanlig att den fått ett eget namn; Rockande länken.

Nästa!
 
Hoppas jag inte lagt ut denna bild tidigare, har ingen ny tillgänglig. Pricka område räcker, men pluspoäng för leden
 

Bilagor

  • FB_IMG_1540132784586.jpg
    FB_IMG_1540132784586.jpg
    113.7 KB · Visningar: 284
Senast ändrad:

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips