Gissa leden

Kände igen bilden direkt. Väntade ett par dagar med att svara för att låta eventuella bestigare få chansen. Har stött på nån nästan exakt likadan bild när jag drömt och nätsurfat på resa till Val di Mello i Italien. led Luna Nascente.
(fusk med ren nätigenkänning.....?)

(Av en händelse så vet jag om att det är rätt svar. )
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!
Lätt om man varit där..
 

Bilagor

  • DSC_0296.jpg
    DSC_0296.jpg
    57.3 KB · Visningar: 492

Aktuellt

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”
I nya boken Vandra i södra Småland guidar Niklas Kämpargård till 48 turer genom skogar, sjölandskap, myrar och kulturbygder.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!
Sorry! Jag har inte tillgång till några vettiga bilder just nu. Fritt fram för den som vill lägga upp istället för mig!
 
Mycket trevlig relativt nyutvecklad klippa nära hunnebostrand, bohuslän. Kolla uppdateringarna på bkk's hemsida. Rekommenderas varmt.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.