Etrex SE någon som kan den?

Hej !

Köpte en Etrex SE nyss och blir inte kompis med den. Den låser sig ibland och enda sättet jag har att komma vidare är genom ta ut batteriet. Det finn en skärmlåsning men fattar inte om det är den som strular. Oftast är det i navigeringsmenyn den låser sig typ kompasspilen.
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt
Inför vår- och sommarsäsongen lanserar flera svenska varumärken nyheter med låg vikt. Utsidans redaktion listar fem favoriter!
Pu börjar fundera på om jag inte skulle sända skiften i retur. Supporter ger mig möjlighet att sända in programvaran och det ska jag göra men prylen kostade 2000 kr och jag har strulat många timmar på den redan. Min timpenning börjar bli låg. Irritation över saker som inte funkar och man inte heller kan beskriva felet exakt är de värsta felelen.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.