Bestard kängor.

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
Re: Re: Rättning i ledet!

haskell; sa:
malindo; sa:
Jodå, den sajten existerar i allra högsta grad. Däremot så verkar de inte sälja Bestardkängor... ;)

Det var som tusan! Malajer!

Dock, sajten är inte helt relevant för att besvara frâgestállarens funderingar.

I dessa brâda jule-hetsar-tider tror jag att det bästa är att ringa Material Consult om man vill ha ett snabbt svar. De är vánliga och trevliga personer och hjálper gärna till (precis som malajerna hos Malindo: "We Assure you of a Swift, Reliable and Friendly Services").
Sâ vitt jag vet kan man klämma pà produkterna bàde hos Kángspecialisten och även hos Addnature numera sedan de öppnat "showroom". Bâda dessa butiker ligger som bekannt i Stockholm.

Mvh / Mats
[Ändrat av malindo 2003-12-03 kl 09:12]
 
Jäpp men klara de "In other words we cover the whole process from A to Z. Just leave it to us, the professionals."

Thomasj kanske inte ens behöver ange storlek och användningsormåde, såna goa hjälpredor klarar den fina biffen alldeles på egen hand. Kan ni matcha det Malindo?

/ G
 
Re: Re: Re: Rättning i ledet!

malindo; sa:
Sâ vitt jag vet kan man klämma pà produkterna bàde hos Kángspecialisten och även hos Addnature numera sedan de öppnat "showroom". Bâda dessa butiker ligger som bekannt i Stockholm.

Har Addnature sitt "showroom" på Birger Jarlsgatan 67? Säljer de något där eller är det bara ett dregel/kläm-ställe?
 
Klager:
Showrummet ligger sâ vitt jag har hört pâ Birger Jarlsgatan. Jag vet faktiskt inte om de även sáljer över disk. Showroom är vál snarare just showroom, antar jag. Med ett sàdant utbud som de har sà antar jag att de inte kan lagerhâlla allt, utan beställer efter behov, vilket ju är en "fördel" som weebshopparna har mot vanliga butiker. Nackdelen är ju att köparna oftast vill se produkten live, pröva den etc, varfór idéen med showroom ju inte är sà dum.

Barrabes har just öpnat ett i Berkely, California, dár de visar sina TOP Brands, varav ett är svenska Haglöfs, faktiskt. Kängorna ser ocksâ OK ut. Dár funkar det som sâ att köparna efter att ha tittat pà varorna gâr till närmsta dator i showrummet och lägger in sin order direkt pà Barrabes hemsida. Paketet kommer 24 timmar senare hem i brevlàdan.
http://www.barrabes.com/barrabes/showroom.asp

Kanske detta är en ny framtidsvision? Webshoppar med stort utbud och med showrooms i de större städerna?

Tigger: hur kan du fràga om nàgot sà självklart?

Mvh / Mats
[Ändrat av malindo 2003-12-03 kl 10:24]
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips