Âsikter om Outdoor Research?

Hejsan svejsan:

vore tacksam för lite input av folk som har direkt eller indirekt erfarenhet av produkter frân detta märke. Tack pâ förhand!

Mvh, Mats
 
Har en vindtät fleecebalaclava och ett par GT-skalvåttar från dom. Inget upphetsande direkt, ganska basic saker. Anänds inte så ofta tyvärr, tycker ullfrottebalaclavan (vindtät blir det med en luva) är bättre, och mina hestra fjällvåttar likaså.
 
Oj, jag råkade visst fara med osanning. De prylarna jag har är från outdoor design, INTE outdoor research. Blandade ihop de där, outdoor schmoutdoor

F'låt!
 

Aktuellt

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Tunn microfleece, noppig, men varm och funkis. För stark resår i nederkant som klämmer åt öronen. Dyr om jag minns rätt. Tjaaa, vet inte vad mer man kan säga om en enkel mysse :)
 
jag har ett par gaiters, damasker från OR. de är superbra tycker jag.
passformen är tusen gånger bättre än de som finns i utbudet här i Sverige.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips