tipsar om bra käk

Frukost

Brukar ta med detta i portionspåsar och det är bara vatten i vanlig ordning som ska tillsättas. Mättande och gott. Finns en liknande "fabriksblandning" på Intersport och den här som jag komponerat själv påminner om den.
 

Bilagor

  • Skärmavbild 2013-09-07 kl. 19.35.10.png
    Skärmavbild 2013-09-07 kl. 19.35.10.png
    140.9 KB · Visningar: 1,664
Brukar ta med detta i portionspåsar och det är bara vatten i vanlig ordning som ska tillsättas. Mättande och gott. Finns en liknande "fabriksblandning" på Intersport och den här som jag komponerat själv påminner om den.

Räcker det om man häller ingredienserna i en kåsa och tillsätter kokande vatten och låta det dra i ett par minuter.

Mvh Dan.
 

Aktuellt

Månadens fråga: Hösten är här – vad lockar mest?

Är hösten en tid för svampplockning runt knuten – eller lockar äventyren? Vi tar pulsen på Friluftssverige hösten 2025.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips