Söker naturälskande, enastående och gärna miljöintresserad man runt 40 i GBG-trakten…

Själv är jag en dylik tjej på 42 i Göteborg som längtar efter sällskap i skogen och annorstädes. Mer info finns på min sida, om du blir nyfiken :)
 
Hej!
Är en kille som bor utanför Karlsborg,inte nära Göteborg jag vet men gillar verkligen att vara i naturen och skulle helst vara där med en likasinnad såklart:). Har inte så mycket erfarenhet av vandringar utomlands och drömmer om att vandra mer norröver i landet,men försöker vara ute så mycket som möjligt häromkring istället,har ju Tivedens Nationalpark och mängder med andra leder i princip utanför knuten. Jag är 42 år och har två tjejer på 11&12 år som jag försöker få med ut men går tyvärr inte alltid så bra... Hoppas det låter intressant och att vi kanske kunde gå nån tur tillsammans om inte annat för att se och känna hur det är:). Mvh Urban
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Hej!

Vet inte hur enastående jag är, men jag är en 40-årig man ifrån Göteborg som gärna sällskapar på vandringar. :)

Skicka ett meddelande om du vill ta en tur!
 
Hej! Jag har precis blivit medlem här och sett nu din annons även om det är 4 år gammal...
Jag är en man från Göteborg som är intresserad av vandring och friluftsaktiviteter...
Vore trevligt att prata om din annons fortfarande är aktuell.
Med vänlig hälsning
Damir
 

Aktuellt

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”
I nya boken Vandra i södra Småland guidar Niklas Kämpargård till 48 turer genom skogar, sjölandskap, myrar och kulturbygder.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”
Utsidans redaktör Gabriel Arthur besöker Sveriges största friluftsfestival – och får med sig viktiga insikter hem.

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.