Övernattningstur!

Dart

Fram me ölen och pilarna, nu har vi en rörlig darttavla ;)

P.S.

Krya på dig, gillar inte äns att kasta dart... håller mig till ölen istället.. ;)

Mvh troswe
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Var ute mellan lördag till söndag i all enkelhet. Tältning 100-150m från parkering :) Finfin lördagskväll med ett gott bål. En värre söndagsmorgon men vad gör det! Det går ju att hänga upp grejerna på tork!

Nu verkar det bli två veckor av konstant regn. Invänta tjälen?
 
Man har ju varit ute solo och så men man väntar på vintern.

Haha - kanske blir kallt , det finns lite spekulationer om att den blir som förra årets.
Det blir kallt efter nyår och varar till påsk...för några år sen var det helt plöstligt omslag till -20 i mitten på nov - nu kan det var riktigt blött en bra bit in
 
Lördag 23 november - söndag 24 november, nånstans i Sandsjöbacka eller kanske MrZips nya tillhåll Vättlefjäll? Vem kan och vill mer än jag?
 
Lördag 23 november - söndag 24 november, nånstans i Sandsjöbacka eller kanske MrZips nya tillhåll Vättlefjäll? Vem kan och vill mer än jag?

Stöter på patrull den 23:e. Dock både vill och kan jag den 7-8:e december. Jag skulle till och med kunna tänka mig att lotta ut ett par splirrans nya svetshandskar. :)
 
Ja man har ju väntat på kyla men nu pekar det på att vi knappt kommer och se minus på två månader om det vill sig illa.

Ja kan alla datum vi kan ju fnula ut nått i november
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips