klättring runt NYC

holm.s@lycosmail.com (Stefan Holm)

Gäst
Skall åka till New York i slutet av mars. Är det någon som vet någon bra klippa typ en dags tur från NYC?
 

ee1@spray.se (erik)

Gäst
shawangunks

Sök på internet, så kommer alla att rekommendera att du åker ut till the Gunks, där det ska finnas massor av klättring. Har själv dock inte varit där.
Det ska även finnas halvtaskig bouldering i Central Park


erik
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips