• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Klätterkompis sökes

Hej!

Jag har under kortare perioder klättrat på bland annat vertikal och klätterverket, men aldrig riktigt kommit igång på "riktigt".

Nu är jag sugen på att börja igen och söker därför någon tjej att klättra med några gånger i veckan. Jag räknar mig själv som nybörjare och ser gärna att även du är relativt färsk inom området.

/Sofia.
 
Hej, vi är tre pers som ska upp till Lofoten och klättra nu till sommaren. och vi söker en fjärde rep kamrat. Två av oss är killar men det vore kul om vi hittade en tjej till, så vi blir jämna par. Tanken är att min flickvän ska ha en rep kamrat som klättrar samma grad som henne. Hon klättrar omkring 5+ som andreman och leder på trad grad 4.

En fråga: var bor du? Det känns viktigt att man kan klättra ihop lite innan man drar iväg.

Andreas
 
Hej

Hej

Jag är också nybörjare och klättrar ca 5a /5b leder just nu. men jobbar mig uppåt. Söker en klätterkompis.. intresserad?
 
Hej!

Hej! Jag är andreas flickvän som skriver. Kul att du har svarat på min killes inlägg. Vart bor du?? Det vore bra om du bodde i närheten av uddevalla. Eftersom det vore bra om du och jag kunde klättra lite innan man åkte i väg. Så man vet vart man har varandra.

Jag leder nu 5- som mest och klättrar 6 med något fall visserligen. Leder du 5b, på kil? Det krävs mycket tränande om vi ska åka upp tillsammans. Vi åker ut nästan varje helg, här i bouhuslän så det vore bra om du var med oss.

Tack på förhand...
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips