Ilandsproblem på cykel!?

Gatsoparna som aldrig sopar gatorna rena från grus och glas i tid...

Motorcyklister som tror att vi i Sverige alltid MÅSTE gena i alla kurvor... speciellt när man har racermöte...
 
Bilister som inte stänger av helljuset dvs samtliga bilister, bilister som inte håller avstånd,

Att det står att det är en väg som är tillverkad för cyklister, (cykelväg) och sedan upptäcka att det finns trotoarkanter på den.

Att köra i 40 knyk för att hinna förbi rödljus och upptäcka att det blir gult precis när man är så nära att det inte längre är värt att försöka
stanna.

Folk som är så förståndshandikappade att de inte lärt sig passera en tom bilväg utan att först trycka på knappen vid övergångsstället.

Att inte känna 100% förtroende för cykeln när man ska lägga i högsta växeln.

mikael
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips