Göran Kropp dokumentär: jag klarade det

Hej!

Jag undrar om det är någon som vet hur man får tag i dokumentären "jag klarade det", om Kropps soloexpedition till Everest. Kanske är det någon som har den hemma inspelad sedan förra julen? Om du har det så kanske jag kunde få en kopia (köpa?).


Tack på förhand,

filip
 
Någonstans

Jag vet att jag spelade in den en gång runt en jul.
Men just nu vet jag inte riktigt var jag har den men ska givetvis kolla i morgon.
MVH
Kim
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
det har gått ett halvår nu....har du hittat den?
vill gärna ha ett exemplar och betalar gärna en slant, bara jag får tag i ett ex.
 
Den filmen har förut gått att köpa av Kropp och äventyr, och sedemera av AB klätter och friluft i Jönköping. Kolla där, så får du ett jättefint omslag också.
 
Sjysst!

Ja tack det vore jättesjysst. Jag vill gärna ha tag i den filmen. Min e-post adress är when_the_sun_went_mad@whoever.com


Mvh,
Filip
 
samma här. Om någon har den som divx så vore det ännu bättre. Skinnarmo och Kropp till nordpolen är också av intresse.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips