Fjällräven Kajka 75/85 - ngn som har en?

Innan jag reklamerade och bytte till Norröna så hade jag allt inuti (uppblåsbart + tunt Exped Multimat). Går väl att släppa på de remmar som man stänger locket med och ha liggunderlaget tvärs över på baksidan annars.
 
Jag använder kompressionsremmarna som på bilden.
 

Bilagor

  • DSC00102.jpg
    DSC00102.jpg
    88.8 KB · Visningar: 7,451
Senast ändrad:

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips