Färdvägar från gps till Kartex

När man skall föra över en sparad färdväg från Vistan till Kartex, så får man inte frågan vilken färdväg som skall föras över, utan alla sparade färdvägar förs över.

Kan man inte från Kartex styra vilken färdväg man vill föra över från gps.en?

Jag hittar i alla fall ingen sådan funktion i Kartex.

Kan man styra detta bättre i något annat program tex Fugawi?

Wengen.
 
Programuppdateringar saknas

Lantmäteriverket har precis inte utmärkt sig för att vara snabba med programuppdateringar. I och med att ingen på Lantmäteriverket tycks vara kapabel till att göra en programsnutt som hanterar eTrex modeller med flera trackfiler, får du alla trackfiler i din GPS som en track i Kartex.

Beträffande Fugawi, så ställ frågan på Soltekniks diskussionsforum http://www.olzzon.com/cgi-bin/index_1042.cgi så får du nog svar av Göran eller någon annan på Solteknik.

Per Brune
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Fugawi

Man kan inte välja i fugawi, den hämtar alla..
Men programmet slår inte ihop dem, utan vara och en finns där..

/Peter
[Ändrat av biting 2001-12-13 kl 21:55]
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.