• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Everest basecamp!

Någon som är intresserad av att åka ner till Nepal och vandra till Everest Base Camp,har inte planerat så mkt mer än att jag vill dit,kanske nästa år,eller om man hittar nån som vill med så kan Vi bestämma mer då? har egentligen tänkt åka med en expedition,men skulle va kul o ha med nån man ""känner"" Hör av er!
 
EBC har varit en dröm länge. Vore även kul att bestiga nån topp (Island Peak?) i området. Men som vanligt drar reslusten iväg så fort det blir höst och man bränner sina pengar på billigare resor istället för den dyra stora...
 
hej...

tyvärr ingår inte det,de skulle va väldigt intressant,men är lite "feg"...hihi,men att bestiga kostar väl rejält mkt pengar väl..
 

Aktuellt

Vinn Haglöfs Breeze Mimic Hood!

Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.
....

jag är inte rik på pengar...Du är född 84,kan inte heller va så rik..hihi..men visst skulle de va intressant att bestiga toppen..
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips