Erfarenhet av www.navigate-worldwide.com?

Sorry för den missen.

Hur mycket hade samma GPS men europeisk version kostat dig från aspidshop.com? Frakt och 21 procent moms tillkommer på priserna där tror jag.
 
Beställde den 25/9 en Garmin 172C. Den kom på posten efter 15 dagar. Allt stämde, leveranstid, pris.
Är helt nöjd.

Lasse
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Garanti och support

Det man får tänka på när man vill tjäna några hundralappar på att köpa av återförsäljare som inte handlar med "svenska enheter" eller om man beställer utomlands är att får man problem med enheten eller vill ha support så kan man inte vända sig till den svenska grossisten, dom vägrar ta emot den.
 

clindh

Forumvärd
Jag plockade bort ett inlägg här där någon önskade få hjälp att "prata" med personen bakom bolaget, pga att inläggsskrivaren blivit lurad. Känns inte som vi behöver publicera sådant, men det ger väl en signal om att man bör vara försiktig vid köp från detta bolag.
 
Senast ändrad:

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips