butiker

Konstig fråga

Ja, det finns butiker. (!?)

Vad ska du ha, behöver du service, behöver du testa innan du köper, är du ofta i länder där det är billigare, reklamerar du ofta etc...?

Jag köper 90% i butik och 10% på nätet

/föhl
 
northstar

http://www.northstar.se är grymt bra att ha och göra med, billiga priser, mycket kunnig personal. Bor du inte i närheten av gällivare kan du ringa dom. Det brukar inte vara några problem med öppet köp och liknande, kolla i recensionsbanken, jag tror de har fått bra betyg även där.
 

Aktuellt

Nytt avsnitt: vad kan friluftslivet lära av idrotten?

Nytt avsnitt: vad kan friluftslivet lära av idrotten?
Kan naturområden gynnas genom att talas om likt idrottsanläggningar? Det och mycket mer diskuteras i det senaste avsnittet av Outdoor & Friluftsliv!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Utsidan blir mediapartner till Outdoor Festival STHLM

En stor tältkåta med många människor samlade runt
Den 23–24 maj 2026 samlas friluftsintresserade på Djurgården i Stockholm. Som Plus‑medlem kan du boka festivalens äventyrspass gratis!

Vinn skidstavar från Akka!

Vinn skidstavar från Akka!
Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.