2-7 oktober vandring

Hej!
Jag funderar om det finns några norr/västerbottningar som är intresserade av att följa med på en längre eller kortare vandring i de lappländska fjällen under tiden 2-7 oktober detta år. Jokkmokks/ Gällivare eller Kiruna fjällen, ev även Muddus.

Själv har jag fjällvana, men det är sämre ställt med naturintresserade kamrater.
/ Lena
 
Muddus är kul men det känns lite sent påtänkt i och med att du skulle börja igår eller blev det lite tankefel? Jag såg i en annan tråd att du bor i Gällivare och där borde det väl finnas intresserade, eller har jag fel? Kör dom bara skoter, eller?
 
Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.
Hej!
Jo, tack. Det blev lite fel. Jag menar 2-7 november. :)
Nja, det är få som är i min ålder som gärna vill ge ut sig på en tur. På vandringar eller skidturer. Har svårt att hitta de som är intresserade, därför provar jag nu på forumet.
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.