Veckotävlingen

Blev 1 regnbåge 1150g =11p under veckan processed (28).jpeg
 
Blir det inte mildare väder snart så var det sista passet i hamnen på ett tag. Fick fiska runt isen.
Sillen har kanske dragit vidare och ingen sik visade sig heller.

0 poäng.
 

Bilagor

  • 71B93CD6-471D-4272-834F-7E23919022DA.jpeg
    71B93CD6-471D-4272-834F-7E23919022DA.jpeg
    1.2 MB · Visningar: 166
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.

Aktuellt

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”

Kämpargård: ”Södra Småland är fantastiskt att vandra i”
I nya boken Vandra i södra Småland guidar Niklas Kämpargård till 48 turer genom skogar, sjölandskap, myrar och kulturbygder.

Upprop för friluftslivet inför valet

Upprop för friluftslivet inför valet
Tycker du att friluftsliv, natur och allemansrätt är viktiga frågor inom politiken? Skriv under Svenskt Friluftslivs upprop!

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”

”Hur öppnar vi upp naturen för fler – och varför?”
Utsidans redaktör Gabriel Arthur besöker Sveriges största friluftsfestival – och får med sig viktiga insikter hem.

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.
Isen har släppt och jag såg skarven jaga idag så jag gav mig ut i ovädret och försökte se vad det var som var hemma idag.

Tydligen ingenting. 0 poäng.
 
Får gratulera Ahvenet till segern i 2023 års tävling. Vi kan ju fortsätta att rapportera om vårt fiske även om tävlingen verkat gått i ide. För egen del har det blivit både nöjespimpel och lite tävlingar nu när isen ligger. Blivit ett 10-tal matabborrar mellan 170 - 300g + en hel del smått.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.