Varför anlita researrangörer?

En bit på väg....

Trist att du fått erfarenheten. Lycka till med ARN. Resa med egen bokning är bl a en frihet. Uppenbart är du på g.
go tur

Hej seobserver!

Tack för det.....

Jo, jag har nog kommit en bit på väg med det egna resandet. :)
Har besökt cirka 90 länder på egen hand och c:a 20 med hjälp av researrangör. :)
"Keep on travelling!"
 
på tal om researrangörer...

Intressant inlägg om researrangörerna. Arrangörerna ploppar upp som svampar nu för tiden på internet och det är ibland svårt att avgöra om de är seriösa eller ej.

Är det någon som haft någon erfarenhet eller info om PENGUIN TRAVEL?
www.penguin.se

Mvh / Mattias
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Och jag som funderat på läs och res efter att ha kollat på deras hemsida. Men det är just det, deras vanliga resor intresserar mig inte, de är cykelresor i Burma och rundresa i Iran som skulle locka. Vad som också lockar att att träffa nytt folk på resan.

Nu har jag dock inte rest arrangerat förrutom en fadderbarnsresa till Nicaragua med PLAN. Det kostade lite mer, men jag har bara gott att säga om den resan.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips