Thailand!

Nån som ska till Thailand i vinter?
Jag tänkye åka i slutet av januari och klättra i minst 3 veckor, men mitt resesällskap har lämnat återbud pga arbete.. ?!=)
 
hallå! Jag har tänkt åka till thailand i slutet av februari och saknar någon att klättra med. Jag har tänkt klättra i cirka en månad. Så om du skjuter upp din avresa en månad så kanske vi skulle kunna klättra ihop!
 
Det är ganska lätt att hitta folk att klättra med där så man måste inte nödvändigtvis resa dit med replagskamrat. Beror ju naturligvis på vilka grader man klättrar och trevlig man är =)


/D
 
Jag åker 25:e januari med Finnair. Har fått med mig en kille från helsingborg som åker samtidigt och hem den 22 eller 23 feb. Häng på..
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
ton sai

diluruf; sa:
Jag klättrar omkring 6c, men njuter av lättare fina leder och inspireras av hårdare=)

då kanske du kan tänka dig nån 5c/6a-led för avkopplings skull nån dag? har inte varit i ton sai tidigare, har du tips på bra bungalows?
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips