• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

sthlm

jag söker nån eller några personer i sthlmsområdet som vill hitta på saker i naturen. gå i skogen, cykla, paddla -jag gillar det mesta. kanske har nån andra kul förslag?
själv är jag 22 år och bor i tyresö
 
Går i skogen gör jag gärna, cyklade var det länge sedan jag gjorde (men jag har en fin trekkinghoj), att paddla känns lite på gränsen men, men...

Kanske en sen svampsafari i Tyresta Nationalpark?


PS. Jag är 40+ och bor i Botkyrka ifall det spelar någon roll.
 
Senast ändrad:

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Hej!
Jag gillar att vandra, cykla och paddla. Jag bor på kungsholmen men åker gärna ut från stan för att hitta lite natur. Vart brukar du hålla till när du cyklar/paddlar eller promenerar?

Mvh
Martin
 
jag söker nån eller några personer i sthlmsområdet som vill hitta på saker i naturen. gå i skogen, cykla, paddla -jag gillar det mesta. kanske har nån andra kul förslag?
själv är jag 22 år och bor i tyresö

Kan annars rekommendera att ta en tur ner mot Trosa-Nyköping och paddla vi är ett trevligt gäng som kör lite turer där.

Mvh Niklas
 
Kajaktur

Själv tänker jag ta en kajaktur från Ingarö till Farsta strand, där jag bor, på Lördag. Jag har kajaker och är en erfaren paddlare. Har lett kajakturer förr.

Välkommen.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips