• Om "Fritt Forum"
    Det här forumet är för diskussioner som ligger helt utanför Utsidans intresseinriktning. Huvudsyftet är att moderatorer skall kunna flytta hit trådar som startats i andra forum, men som har bedömts inte passa in där men ändå har en intressant diskussion igång. Men det är också möjligt att starta nya diskussioner här, så länge de inte bryter mot forumets regler.

    OBS!
    Diskussioner och inlägg i det här forumet visas inte på Utsidans förstasida eller på Vad är nytt-sidan, så är du intresserad av diskussioner som ligger utanför Utsidans inriktning bör du själv bevaka forumet (mha Bevaka-knappen.

Slagerfestivalen

avslutad210712

Gäst
slötittar på slagerfestivalen och jag kan bara säga

Heja Finland :) :) :)
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
avslutad210712; sa:

Instämmer!

Det trodde jag aldrig när jag såg dem som förband till Nightwish i Lisebergshallen för några år sen att de skulle vinna ESC!?!

Hoppas på Children of Bodom eller Finntroll till nästa finska uttagning :D
 
Vad kan man säga... Rätt låt vann.

Äntligen får finnland upprättelse för alla år dom kommit sist.

Grattis!

/Ulf
 
Frågan måste vara klassisk, men jag har varit dåligt engagerad; Varför deltar Israel i Schlager-EM?

Oftast brukar man ju numera underskatta Europas omfattning, men Israel ligger ju lite offside?
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips