• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Resesällskap på Kungsleden i påsk

Hej
Jag ska åka norra Kungsleden från den 11/4 och ca 7-8 dagar framåt och tänkte se om det är någon annan som ska åka sträckan och gärna gör sällskap, hela eller delar av sträckan.
Jag har erfarenhet av turskidor, även om detta blir den första lite längre turen. Jag klarar ca 30 km om dagen i motvind men planen är att göra mellan 12-24 km om dagen beroende lite på väder. Tänkte soca i stugorna för jag har inte lärt mig att sova i tält än.
Hälsningar Sandra
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips